Огляд мобільного 3G роутера Pantech MHS291LVW
Випущений кілька років тому для мережі американського оператора Verizon Wireless Pantech MHS291L відразу полюбився багатьом користувачам мобільного 3G / 4G інтернету по всьму світу. А інакше і бути не могло. Виробник вгадав бажання і настрою споживачів і випустив у світ відмінний універсальний пристрій мобільного доступу в інтернет з можливістю роботи в різних стільникових мережах третього і четвертого поколінь і вражаючою автономністю.
Основні характеристики Pantech MHS291L
Серцем роутера Pantech Jetpack MHS291L є процесор Qualcomm MDM9615, який дозволяє підтримувати відразу кілька мобільних стандартів стільникового зв'язку третього і четвертого поколінь, а також найпоширеніший стандарт передачі даних за технологією WiFi 802.11 b / g / n. А якщо бути точніше, то пристроєм підтримуються такі стандарти:
CDMA 1xEV-DO Rev.A: 800/1900 мгц (Інтертелеком, PEOPLEnet)
GSM / GPRS / EDGE: 850/900/1800/1900 Мгц, UMTS WCDMA: 850/1900/2100 MHz (Vodafone, Київстар, lifecell, ТриМоб)
LTE: 700 MHz / AWS 1700/2100 Мгц
Wi-Fi 802.11 b / g / n: 2.4 GHz, 5 GHz
У мережі Інтертелеком пристрій підтримує швидкість передачі даних до 3,1 Мбіт / сек (технологія EVDO Rev.A), в мережах 3G операторів Vodafone, Київстар, lifecell, Трімоб - до 14,4 Мбіт / сек (технологія HSDPA). У мобільних мережах четвертого покоління 4G LTE підтримується швидкість до 100 Мбіт / сек (але дана технологія поки не представлена в Україні).
Pantech MHS291L має двохдіапазонний WiFi передавач, здатний працювати на двох частотах - 2,4 Ггц і 5 Ггц. Роутер може роздавати безпровідний WiFi сигнал в радіусі 15 метрів. Максимальна кількість одночасних підключень при використанні GSM / UMTS мережі - 10, CDMA - 5.
Роутер обладнань вельми потужною, як для таких пристроїв акумуляторною батареєю. Її ємність становить 4040 мАг, що дозволяє забезпечити безперебійну роботу роутера протягом 12-15 годин. Тривалість роботи від акумулятора безпосередньо залежить як від якості покриття і завантаження мережі, так і від активності підключених до роутера пристроїв.
Не менш значною особливістю Pantech 291L є наявність роз'єм єму для підключення зовнішньої підсилювальної антени. Ця опція буде корисна при його використанні в місцях з поганим прийомом сигналу - адже підключивши зовнішню антену можна значно підсилити цей самий сигнал і тим самим збільшити швидкість передачі даних.
Прийом сигналу Pantech MiFi 291L
Як і всі пристрої одного з лідерів у виробництві комплектуючих для мобільного доступу в інтернет Pantech MiFi 291L має гарний рівень прийому сигналу. Спираючись на відгуки технічних фахівців і користувачів цієї моделі, можна сказати, що йому достатня навіть однієї або двох паличок на шкалі рівня сигналу щоб швидкість передачі даних була досить пристойна. Ну, а якщо ви перебуваєте в місці, де покриття ну зовсім не витримує ніякої критики, в девайсі є можливість підключення додаткової підсилювальної антени.
На нижній грані пристрою, поруч з роз'ясненнями роз'ємом micro-USB під захисною заглушкою розташовується роз'єм для підключення додаткової антени. Виробник використовує в роутері тип роз'ясненнями єму TS9, який є одним з найпоширеніших як в Україні, так і в світі. Якщо підключити до гнізда зовнішню підсилювальну антену (спрямовану або автомобільну), то можна домогтися значного посилення сигналу і збільшити швидкість передачі даних.
Автономність
Під час тестів, проведених нашими технічними фахівцями, Pantech MHS291L показавши себе з найкращого боку в плані автономності. Дійсно потужна батарея, якої вистачає на довго. Ми пробували кілька варіантів тестування.
Перший - користуватися за 1,5-2,5 години на день при не великий завантаженні. Ми включали його, підключали один пристрій з WiFi і переглядали новини, читали пошту, вели переписку в соціальних мережах і т. п., потім вимикали і поверталися до нього на наступний день. У такому режимі роутер пропрацював цілий тиждень!
Другий - ми повністю зарядили батарею роутера і в 10-00 підключили до нього один робочий комп'ютер. Він цілий день працював від роутера при досить великому навантаженні до 18-00 - це дуже активний серфінг в мережі, перегляд відеоматеріалів, передача файлів, спілкування по Skype, соцмережі, Viber, завантаження зображень в інтернет і т. п. Батареї вистачило до кінця дня. Йдучи з роботи ми вимкнули пристрій. Наступного ранку ми знову підключили один комп'ютер до роутера і до повної розрядки він пропрацював з 10-00 майже до 14-00.
Третій - ми повністю зарядили девайс і в 10-00 підключилися до нього чотирма комп'ютерами, з досить щільної завантаженням. Оскільки підключених пристроїв було кілька, то періодично працюючи в мережі інтернет, то один то інший комп'ютер ні на секунду не давав засипати нашому герою. Він протримався майже до 16-00, після чого благополучно відключився.
Звідси висновок - чим більше пристроїв одночасно підключено до роутера і чим інтенсивніше вони використовують інтернет - тім швидше розрядиться батарея. Також на час автономної роботи впливає якість покриття мережі в тому місці, де використовується роутер.
Основні | |
---|---|
Виробник | Pantech |
Країна виробник | Південна Корея |
Користувальницькі характеристики | |
Підтримка мереж | EVDO Rev.0, EVDO Rev. A, GSM, GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA |
Сумісність з ОС | Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Mac OS, Linux |
Особливості модемів та роутерів | |
Роз'єм під зовнішню антену | 2 |
- Ціна: 1 199 ₴