Дозволені частоти для радіозв'язку в Україні
Згідно постанови №815 КМУ від 09.06.2006 яка описує радіочастоти, виділені для радіотехнічних служб спеціального і загального призначення в Україні відкриті наступні частотні діапазони:
LPD діапазон
LPD (від англ. Low Power Device) – 433,05 – 434,79 МГц., у цьому діапазоні дозволена робота (без спеціальних дозволів) радіопередавальної техніки потужністю до 10 мВт. За фактом у цьому діапазоні використовується радіопередавальна техніка з вихідною потужністю більше 10 мВт, і іноді може досягати декількох десятків Ватів.
LPD діапазон розділили на 69 каналів з кроком 25 кГц., починаючи з частоти 433,075 МГц.
Таблиця LPD каналів:
PMR діапазон
PMR (від англ. Private Mobile Radio) – 446,0 – 446,1 МГц., у цьому діапазоні дозволена робота приймально-передавальної радіоапаратури (без спеціального дозволу) з потужністю передавача не більше 0,5 Вт. Як і в більшості європейських країн, в Україні дозволено використання PMR на безліцензійній основі, за умови включення абонентських станцій в перелік радіоелектронних пристроїв, що не потребують отримання дозволів Українського Державного Центру Радіочастот на їх експлуатацію.
У PMR діапазоні використовується 8 каналів з кроком 12,5 кГц починаючи з 446,00625 МГц. У PMR діапазоні допускається використання кодів CTCSS для селективного виклику. (Примітка: 8 канал PMR використовується для радіоаматорскої аварійної служби.)
Таблиця PMR каналів:
Радіолюбительські частоти
У нашій країні виділені частоти для радіоаматорського використання в діапазоні VHF – 144-146 МГц., і UHF – 430-440 МГц. Для того щоб використовувати ці частоти вам необхідно отримати радіоаматорський позивний. Потужність рації для використання в цих діапазонах залежить від кваліфікації радіоаматора.
CB діапазон
CB (Сі-Бі) діапазон. CB (від англ. Sitizen's Band – цивільний діапазон) – безліцензійний і доступний для всіх громадян діапазон радіозв'язку на коротких хвилях частотою 27 МГц (без спеціальних дозволів передавач потужністю не більше 4 Вт). Можливості застосування CB радіозв'язку досить широкі. Рації цього діапазону бувають носимі, возимі і стаціонарні. Тому, на CB діапазоні легко можна організувати зв'язок, наприклад, магазин-склад або склад-автомобіль і т. д. Рації CB діапазону також можна застосувати і на невеликих суднах. Але найбільше застосування CB діапазон отримав в якості рухомого зв'язку. Застосування рації в автомобілі допомагає водіям дізнатися актуальну інформацію на дорозі, в пошуку оптимального маршруту та ін. Але використання переносних рацій CB діапазону трохи проблематичне, так як довжина хвилі CB діапазону 11 метрів, то антена «четвертушка» матиме довжину близько 2,7 метрів. Тому антену CB діапазону для портативних рацій геометрично укорочую в 10-20 разів, а це негативно позначається на дальності зв'язку. Хоча якщо розглядати поширення сигналу, то CB діапазон набагато краще огинає перешкоди у порівнянні з LPD або PMR. Це пов'язано з довжиною хвилі, яка може огинати перешкоди не більше половини довжини хвилі. Для CB перешкодою буде перешкода від 5 метрів, а для LPD від 35 см.
У всьому світі основні канали CB діапазону починаються з частоти 26,965 МГц – 1 канал, і збільшуються з кроком 10 кГц (26,975 МГц – 2й і т.д). Ці канали на радіолюбительському сленгу називають «п'ятірки» або «Європа (Є)». В деяких країнах використовують частотну сітку «нулі» або «Польща (Р)». Суть та ж, але початок діапазону на частоті 26,960 МГц. Основними каналами CB діапазону можна вважати: C9EF (27.065) – служба порятунку, і C15EA або C15EF – визовний канал. До речі, розшифровуються канали так: C15EA – перша буква «C» - сітка (може бути не вказана); другий знак «номер каналу»; слідом (необов'язкове значення) Е – «п'ятірки» і «Р» - «нулі»; остання літера модуляція F – FM і А – АМ.
В інтернет магазині Rombi завжди можна придбати найкращі рації та аксесуари до них.
- VPN для України та ЄС: Як обрати найкращий сервіс для захисту, доступу до заблокованих ресурсів та контенту з обмеженням у певних країнахДізнайтеся, як VPN допомагає захистити ваші дані, обійти блокування контенту та забезпечити доступ до таких сервісів, як Megogo і Netflix, навіть за межами України. Обирайте найкращий VPN для Android, iPhone, Windows, Mac, Linux та отримуйте IP на вибір з понад 100 країн у кілька кліків. Розглядаємо ключові переваги та можливості Surfshark VPN — надійного рішення для вашої приватності.
- Довідник кодів мобільних операторів УкраїниВизначити оператора за номером телефону