Як налаштувати вайфай роутер?
Ніхто сьогодні не може уявити своє життя без інтернету. Там ми спілкуємося, робимо покупки, ділимося враженнями, шукаємо відповіді на питання, що цікавлять нас. Саме тому мережа wi-fi міцно увійшла в наше життя. Для створення бездротової мережі wi-fi використовують спеціальний роутер. На що звернути увагу при виборі, як його встановити і настроїти? Давайте розберемося!
Wi-Fi роутер являє собою сполучну ланку між вашими пристроями та глобальною мережею інтернет. Підключається роутер через спеціальний порт WAN, зазвичай він виглядає як телефонний роз'єм RJ-11 або Ethernet-порт. Моделі з роз'єм RJ-11 відрізняються тим, що мають імена для підключення DSL. Тому при виборі роутера будьте гранично уважні.
Найчастіше у роутера присутні ще пару портів для проводового підключення комп'ютера чи телевізора у яких відсутня функція wi-fi. Краще всього встановлювати роутер в центрі вашого будинку або квартири, щоб уникнути сліпих зон. Тому просіть провайдера відразу прокласти провід до потрібного місця. Уникайте сусідства з електроприладами.
Місце вибрали,приступаємо до налаштування.
Для кожного роутера DHTP-сервер виділяє особистий IP-адресу клієнта. У більшості випадків wi-fi роутер не потребує спеціальної настройки. При з'єднанні з сервером настройка роутера відбувається автоматично. Але інколи цього не відбувається, або відбувається не правильно. В цьому випадку необхідна ручна настройка роутера. Для того, щоб дізнатися необхідні налаштування, потрібно звернутися в службу підтримки вашого інтернет провайдера. Або ви можете скористатися спеціальною функцією заміни mac-адреси. Для цього вам потрібні IP адреса, логін і пароль роутера. Эти данные вы можете найти на задней стороне устройства или в прилагаемых к нему документах. Узнав необходимые данные, вы вбиваете IP адрес вашего клиента в адресную строку браузера.
Для того, чтоб настроить доступ к интернету, нужно перейти в раздел WAN, в нем прописать тип и параметры вашего подключения. Далее переходим к настройке беспроводной сети, вы придумываете SSID (название) сети, подбираете один из стандартов передачи данных, обычно это 802 11N или 802 11DJN. Укажите максимальную скорость передачи данных, выберете канал связи и его ширину.
Частота работы wi-fi роутера составляет 2,4 ГГц, представлена тринадцатью каналами или 5 ГГц, представлена 165 каналами. При этом поиск наиболее свободного канала позволит избежать ненужных обрывов соединения и улучшит качество связи. Для того, чтобы защитить ваше соединение, мы рекомендуем после настройки изменить пароль доступа к сети wi-fi, а лучше и вовсе отключить трансляцию SSID. Таким образом посторонние устройства не увидят вашу wi-fi сеть и не смогут к ней подключиться.
Налаштування вашого роутера буде набагато простіше, якщо він забезпечений функцією VPS. Після включення даної функції, ваш комп'ютер і роутер самостійно знайдуть один одного, і налаштування відбудеться автоматично. Називатися ваша wi-fi мережі буде теж що і у роутера, а пароль сгенерируется автоматично. Безпека такого методу досить сумнівна, але це займе трохи.
- Довідник кодів мобільних операторів УкраїниВизначити оператора за номером телефону
- Стартовий пакетЩо таке стартовий пакет, де придбати та які бувають стартові пакети.